Πρωταθλητές Πειραιά!

Σε ενα αμφίρροπο αγώνα η ομάδα πετοσφαίρισης του σχολείου μας νίκησε με 2:1 σετ την αντίστοιχη ομάδα της Ιωνιδείου. Ως πρωταθλήτρια ομάδα περιφέρειας Πειραιά συνεχίζει στην επόμενη φάση των αγώνων που θα συναντηθεί με την πρωταθλήτρια ομάδα της περιφέρειας Γ Αθηνας στις 9 Μαρτίου.

Η ομάδα βόλλεϋ στον τελικό του Πειραιά!

Άλλη μια νίκη για την ομάδα Βολλευ του σχολείου μας .Με 2:0 σετ απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του ΓΕΛ Καλλιπολης η ομάδα του σχολείου μας προκρίθηκε στον τελικό των σχολείων του Πειραιά που θα γίνει την Τρίτη 23/2/2016 (9:30) στο κλειστό γήπεδο Πειραια "ΣΑΛΠΕΑ".

Μια νίκη και μια ήττα

Μια ήττα και μια νίκη για τις αντιπροσωπευτικές ομάδες του σχολείου μας. Η ομάδα καλαθοσφαίρισης ηττήθηκε με σκορ 49-33 από την αντίστοιχη ομάδα του 1ου ΓΕΛ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ και αποκλεισθηκε από την συνέχεια της διοργάνωσης φθάνοντας στην οκτάδα της περιφέρειας Πειραιά. Αντίθετα η ομάδα πετοσφαίρισης κέρδισε την ομάδα του 11ου ΓΕΛ ΠΕΙΡΑΙΑ, με 2-0 σετ και συνεχίζει στην διοργάνωση με τον επόμενο αγώνα τη Δευτέρα 22/2/2016.

Νέα νίκη στο μπάσκετ

Προχωράει στο Διασχολικό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης Λυκείων ο Όμιλος του σχολείου μας . Σε ένα όμορφο αγώνα σήμερα 16/2 νικήσαμε με σκορ 44-32 ( ημίχρονο 23-15), την ομάδα από το 15ο ΓΕΛ Πειραιά. Επόμενος αγώνα στις18/2 με το 1o ΓΕΛ Κορυδαλλού. Καλή συνέχεια ....

Νικηφόρο ξεκίνημα για την ομάδα μπάσκετ

Σε εναν αμφίρροπο αγώνα η αντιπροσωπευτική ομάδα του σχολείου μας νίκησε την αντίστοιχη του 5ου ΓΕΛ ΝΙΚΑΙΑΣ με σκορ 34-41 στο 2o κλειστό γήπεδο της ΝΙΚΑΙΑΣ . Η ομάδα μας συνεχίζει στον επόμενο αγώνα που θα διεξαχθεί την Τρίτη 16/2. Τους αγώνες διοργανώνουν το τμήμα φυσικής αγωγής της Διεύθυνσης ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ Εκπαίδευσης Πειραια. Καλή συνέχεια στους μαθητές μας ...